Alerji Terapisi

Alerji Terapisi


Alerji terapisi, pek çok hastalığa neden olan sebeplerin tespit edilmesinden sonra, hasta olan bireye özgü frekans tedavisi ile yanıt bulmaya çalışan bir tedavi şeklidir. Buradaki amaç hastalığa sebep olan gerçek nedeni tespit etmek ve bireye tedavi esnasında acı ve ağrı hissettirmeden bir tedavi uygulamaktadır. Alerji terapisi içerisinde pek çok yöntem varken son zamanlarda dikkatleri çeken bir yöntem ise biorezonanstır.

Alerji Terapisi Nedir?

İnsan vücudu elektromanyetik frekansları olan bir sistemden ibarettir. Vücudumuz içerisinde yer alan her organın kendine özgü bir frekansı bulunmaktadır. Eğer bunlara dışarıdan olumsuz bir etki gelirse, yani vücut bu olumsuz etkiye karşı maruz kalırsa bireylerde hastalıklar görülmektedir. Pek çok hastalığın tedavisinde farklı tıbbi ve cerrahi yöntemler kullanılmaktadır ancak bazen tam anlamıyla iyileşme durumu görülmemektedir. Alerji terapisi işte bu noktada devreye girmekte ve yeni bir tedavi yöntemi ile karşımıza çıkmaktadır. Bu hastalıkların tedavisinde kullanılan yöntemlerden biri de biorezonanstır. Son yıllarda etkili ve başarılı sonuçlar alan alerji tedavileri hastalar tarafından daha fazla tercih edilmektedir.

Alerji Tedavisi İçerisinde Biorezonans Etkisi

Çevremizde birçok kişide bazı alerjik rahatsızlıklar görmekteyiz. Alerjik hastalıkların tedavisinde uzman hekimler ilk başta alerjik etmenlerin neler olduğunu teşhis etmektedir. Tanı ve teşhis aşamasında kullanılan pek çok farklı test vardır. Biorezonans bu tanı ve teşhis aşamasında 6400 adet alerjik etkiye sebebiyet veren maddeleri ilk ve tek seferde çok hızlı ve güvenilir bir şekilde elde etmemize yardımcı olan bir sistemdir. Üstelik ekonomik olarak da diğer testlere göre daha uygundur.

Özellikle tanı ve teşhis aşamasında kullanılmakta olan diğer klasik cilt testleri uygulanırken bireylerde belirlenen alerjik etmen ve erken sayıları oldukça sınırlı bir şekilde kalmaktadır. Alerji terapisi yapılmadan önce çok hassas olan bazı maddelere karşı kesin sonuçlar almak için biorezonans kullanmak daha doğru olmaktadır. Örneğin; bireylerde buğday, süt, yumurta ve glüten gibi klasik cilt testlerinde tespit edilemeyen ürünlerin etkisi biorezonans ile anlaşılmaktadır.

Klasik cilt testleri kullanarak bazı alerjik etmenleri görülen hastalara uygulanan tedaviler sonuç vermeyince yeniden testler yapılmakta, bu sürede tedavi için verilen iğneler ve benzeri ürünler hastaların canını yakmakta ve aslında etkili bir tedavi süreci de olmamaktadır. Biorezonans yönteminde ise bireylerde alerjiye sebep olan tüm maddeler üzerinde hızlı bir şekilde test yapılmaktadır. Tespit edilen tüm etmenlere karşı uygulanan alerji terapisi ise bireylerde hızla iyileşmeler görülmektedir. Kalıcı ve hızlı iyileşmelerin görüldüğü bu terapiler 2005 yılından beri ülkemizde güvenle kullanılmaktadır.

Alerji Terapisi Uygulaması

Bazı maddelere karşı alerjik bir yapıya sahip bireyler bu maddeler ile temas ettiğinde farklı tepkiler vermektedir. Burada normal bir insanın göstermediği tepkiler kast edilmektedir. Örneğin; normal bireylerde mevsimsel geçişlerde özellikle bahar aylarında polenlere karşı tepki olmaz, ya da süt, glüten, buğday, çilek, mandalina gibi gıdalar tükettiğinde vücutlarında dökülme, kaşınma, soyulma, kızarıklık gibi rahatsızlıklar görülmez. Ancak alerjik yapıya sahip bireylerde ise bu durum çok farklıdır.

Eğer bir kişide yukarıda sayılan ya da diğer pek çok maddeye karşı bir alerji durumu varsa önce bireylere alerjik testleri uygulanır. Hangi maddelere karşı alerji oluştuğu tespit edilir. Ardından hangi maddelere karşı nasıl bir alerji türü varsa öncelik sırasına göre terapiye başlanır. Biorezonans terapilerde vücuda etki eden alerjen maddenin patolojik frekansı sıfırlanarak alerjik vücuda sahip bireyin vücuduna güçlendirilmiş normal frekans yüklemesi yapılır. Uygulanan alerji terapisi ardından belirli aralıklarla testler uygulanır ve tedavide başarılı olma yüzdesi ölçülür.

Alerji terapisi yan etkisi olmayan, ilaç kullandırılmadan hızlı ve etkili olan bir terapi yöntemidir. Kısa sürede hastada etkisi gözlemlenir. Özellikle kronik hastalıkların tedavisinde çok başarılı bir yöntemdir.