Alkol Bırakma Terapisi

Alkolü bırakmak

Alkol Bağımlılığından Kurtulma


Alkol bağımlılığından kurtulmak artık çok kolay… Bazı kişiler için 2 ya da 3 seans yeterli olmakla birlikte bazen 5 seansa kadar uzamaktadır. Alınan alkol çeşitliliği terapiler sırasında önemlidir. Bu terapilerde başarılı elde edilmesi için, ön koşul kişinin, alkol alımını bir problem olarak görmesi ve kurtulmak istemesidir.

Alkolü bırakmak için, kişinin isteğine ve durumun ciddiyetine göre seçilecek farklı Rezonans terapileri, birbirini tamamlayacak şekilde birlikte kullanılır. “Frekans silme” olarak tanımlayacağımız, 2 ya da 3 seans olarak uygulayacağımız biorezonans terapi çoğu durum için yeterli olsa da alkolün, vücut sinir sistemi üzerinde yarattığı harabiyeti azaltabilen ya da ruhsal paterni değiştirmeye yönelik kimyasal salınım hormon düzenleyici seanslar da terapilere eklenebilir.

Yeni Bir Yaşam


Kim için, nasıl bir terapi? Konu eğer alkole karşı isteğin azaltılması ve kişinin yoksunluk hislerinin azaltılabilmesi ise; kişinin içtiği alkol cinsleri üzerinden yapılan frekans silme işlemi, birçok durum için yeterli olacaktır. Ancak, alkol probleminin altında genellikle kişinin ruhsal dünyasındaki karmaşa ya da problemler yatar ve bu durumda ve haftada bir biorezonans terapi olacak şekilde terapilere devam edilebilir.

Bağımlılıklar için özelleştirilmiş bir biorezonans “frekans silme” işlemidir. Cihaza bağlı manyetik tanımlayıcı aparat üzerine, kişinin sıklıkla kullandığı alkol cinsleri konur ve frekans silme işlemi için, cihaz tarafından bu alkol örnekleri üzerinden alınan frekans titreşimleri kullanılır. Kişi, uygulama sırasında rahat bir koltukta oturur ve ellerinde, cihazın elektrotlarını tutuyor haldedir.

Bütün seans 30 ila 50 dakika arası sürer. Bu sırada bir rahatlama-sakinlik hali yaşanması ve hafif uyku hali hissedilmesi doğaldır. Bu durum, seans bittiğinde ortadan kalkar ve sizi işinizden alıkoyacak ya da örneğin; araba kullanmanızı engelleyecek bir durum değildir. Ama o akşam, uykunuzdan tat alıp yatağınızı seveceğinize emin olabilirsiniz. Seanslar 3 gün ara ile yapılacak ve o günlerde özellikle çok fazla su içilmesi, vücudun temizlenebilmesi açısından önemlidir. Bir yandan da vücudu temizlemek için, saunaya gitmek ya da küvet içinde zaman geçirmek gibi faaliyetler de yapılmalıdır.