Biofrekans

Biofrekans


Biofrekans, bir tamamlayıcı tıp yöntemidir. Bugüne kadar kanser hastalıklarından alerjiye, migrenden bel fıtıklarına kadar 400’den fazla hastalık üzerinde uygulanmaktadır. Uzman hekimler tarafından bir birey üzerinde hastalık teşhis edildikten sonra uygulanmaktadır. Avrupa ve Amerika gibi kıtalarda yıllardan beridir güvenle kullanılmaktadır. Biofrekans yönteminde hasta olan bireyin hastalığı teşhis edilmiş, hastalığın tedavi yöntemleri bütüncül bir şekilde ele alınır ve frekans tedavisi uygulanır.

Biofrekans Tedavisi Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Elektronik cihazlar, makineler gibi insan vücudunda da organlar tarafından yayılan bir elektro manyetik frekans olduğu yıllardır uzmanlar tarafından açıklanmaktadır. Organlarımız, bütün hücrelerimiz ve dokularımız tarafından da belirli bir oranda frekans yayılımı vardır. Biofrekans tedavi yönteminde bireylerde bulunan hastalıklı dokular yaymış oldukları frekansın tam tersi yönünde frekans yollanmaktadır. Birbirine ters olan iki manyetik alan karşılaşınca nötr durumu ortaya çıkar. Hastanın mevcut hastalık durumu ile bu yöntem kullanılarak mücadele edilmeye çalışılır.

Biofrekans yönteminde frekans kontrollü bir şekilde yapılmak zorundadır. Bunun için bilgisayarlar kullanılır. Fiziksek bir teknikle yapıldığından asla kimyasal ilaçlar bu tedavi içerisinde kullanılmaz.

Ülkemizde Biofrekans Kullanılıyor mu?

Avrupa ve Amerika’da birçok ülke bu tedavi yöntemini yaygın bir şekilde kullanmaktadır. Ülkemizde de son birkaç yıldır kullanılmaya başlanılmaktadır. Özellikle bu tedavi yönteminin tercih edilmesinde belirli bazı faktörler vardır. Bu faktörleri sıralamamız gerekirse;

• Biofrekans yönteminde herhangi bir acı hissi olmaz.
• Tedavi boyunca ağrı hissetmezsiniz ayrıca yan etkisi de bulunmamaktadır.
• Her yaş ve cinsiyete göre uygun bir şekilde kullanılmaktadır.
• Hamile ve çocukların da Biofrekans yönteminden rahat ve güvenli bir şekilde yararlanabilmeleri mümkündür.

Hangi Hastalıkların Tedavisinde Biofrekans Tedavisi Kullanılmaktadır?

Bu yöntem genellikle alerji hastalıkları ile mücadelede kullanılmaktadır. Ancak bunun yanı sıra; egzama, alerjik astım, astım, kontakt dermatit, alerjik bronşit, saman nezleleri, ürtiker, alerjik cilt lezyonları, zamansız ağrı hisleri ve alerjik konjuktivit hastalıklarının tedavisi için yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Ayrıca ağrılı olan eklem rahatsızlıkları, omurga problemleri, kireçlenme, fıtık, fibromiyalji, ağrılı olan romatizma sorunları, migren, baş ağrıları, aşırı derecede terleme, ağrılı adet sancısı, huzursuz bacak sendromu, ameliyat sonrası geçmeyen ağrılarda kullanılmaktadır.

Yukarıda bahsi geçen hastalıkların yanı sıra obezite, çöl ayak, bağışıklık sistemini güçlendirme amaçlı da kullanımı vardır. Kanser hastalıklarına ek (destek) tedavi yöntemi olarak da uzman hekimler tarafından tavsiye edilmektedir.

Biofrekans Bağımlılık Veren Maddelerde İşe Yarar mı?

Biofrekans yöntemi ile sigara, alkol, uyuşturucu madde gibi bağımlılık yaratan durumlardan da kurtulabilmeniz mümkündür. Bugüne kadar bu tedavi yöntemini tercih eden pek çok hasta kısa sürede olumlu sonuçlar almıştır.

Biofrekans tedavisinde bir yandan bağışıklık sistemi güçlendirilmektedir bir yandan da alerjen ve stres oluşturan faktörler baskılanmakta ve iyileşme için çalışılmaktadır

Biofrekans Terapisi

Biofrekans terapisi bir hastalık durumuna karşı tamamlayıcı ve destekleyici bir tedavi olarak algılandığında daha açık bir şekilde anlaşılmaktadır. Burada uygulanan tedavini süresi hastaya, hastalık durumuna ve hastalık türüne göre değişiklik göstermektedir. Alerjik olan hastalıkların tedavisinde bu süre kısadır. Ancak kronik bir rahatsızlık durumunuz varsa terapi biraz daha uzun olabilmektedir.

Biofrekans tedavilerinde tedavi süresini belirleyen kısım bize ait olmayan titreşimlerin oranıdır. Bu yöntem bir tıp tedavisi olduğu için güvenle tercih edilebilir. Kliniğimiz içerisinde tüm hekimlerimiz ve terapistlerimiz bu konuda uzmandır.

Ağrılı, sancılı, dinmeyen hastalık dönemlerinizden kurtulmak ve yaşam standartlarınızı daha iyi bir hale getirmek için yukarıdaki tüm hastalıklara karşı güvenle uygulanan Biofrekans yöntemini tercih edebilirsiniz. Bu terapi yöntemi hakkında bilgi sahibi olmak ve uzmanlarımız tarafından ön muayene ile nasıl yararlanabileceğinizi öğrenmek isterseniz hemen iletişim numaralarımızı kullanınız. Randevu almakta geç kalmayınız.