Sigarayı Bırakma Terapisi

Sigarayı Bırakmak

Sevdiklerin İçin Bağımlı Olma.


Alman teknolojisiyle yapılan biorezonans tedavisindeki amaç bağımlılık yapan nikotin gibi zararlı maddelerin vücuda yaydığı frekansları temizlemektir. İçilen sigaradan alınan frekans ters çevrilerek (ayna etkisi) vücuda geri verilir. Biorezonans vücuda bağımlılık yapan zararlı maddelerin frekanslarını silme işlemidir. QUİTT isimli cihazımızla yapılan seansın amacı, nikotine karşı vücutta bir “silkelenme” ve “temizlenme/detoks” hali oluşturabilmektir.

Tek seans yeterli…


Sigara bırakma konusunda yaptığımız terapilerin tek bir seansı çoğu zaman yeterlidir. Danışanlarımızın büyük bir çoğunluğunda ikinci bir seansa ihtiyaç duyulmamaktadır. QUiTT ile yapılan ikinci seans destek seansı olup, ancak sigara isteğinin devam ettiği ya da ruhsal durumun desteklenmesi gerektiği zamanlarda kullanılır.

Yapılan seansta sigara içme isteği azaltılır ve kişi sigara ile temas etmediği müddetçe bu isteksizlik hali kalıcı olur. Terapi sonrası ilk 48 saat önemli… Bu süre vücudun, yeni durumuna adaptasyonu için gerekli süredir ve kişinin, sigara isteğine karşı az ya da çok direnmesi için gereken zamandır. Bu sırada şiddetli bir sigara isteğinin olması beklenmez ancak, yine de ilk 48 saat en riskli zaman dilimidir. 48 saat bitiminde sigara isteğinin artık sadece bazı zamanlarda ve sadece hafifçe gelmesi beklenir.

Bu 48 saatlik zaman diliminde danışanlarımızdan mümkün olan şekilde sigara dumanı ve sigarayı anımsatan ortamlardan uzak durması; çay, kahve ve kola gibi içecekleri tüketmemesi istenir.

Destek Seansı Ne Zaman Verilir?


Biorezonans tedavisinin sonrası 48 saat geçtiği halde hala şiddetli bir şekilde sigara içme isteğinin devam ettiği durumlarda danışanlara mutlaka 2. Seans destek terapisi önerilir. Bu ikinci seans için ek ücret talep edilmez.

Ayrıca sigara bırakma terapisi alan danışanlarımızın ilk 3 ay boyunca sigara ile temas etmesi durumlarında yapılacak ek bir seans için ekstra ücret talep etmiyoruz. Bu ilk 3 aylık periyotta tekrar sigara içme isteği duyulursa, sigaraya tekrar başlaması durumunda veya kişinin kendini huzursuz veya rahat hissetmediği durumlarda kullanacağı ek bir terapi hakkı bulunmaktadır.

Terapiye Gelmeden Önce Hazırlık?


Biorezonans sigara bırakma terapisine gelmeden 6 saat önce kahve/çay tüketimi bırakılmalıdır. Terapiye gelmeden önce sigara bırakılmasını ise istemeyiz. Tam tersi terapiye gelene kadar günlük rutin sigara alışkanlığının devamını beklemekle birlikte terapiye gelince içilen aynı marka sigaradan bir tane getirilmesini istemekteyiz. Terapiden birkaç gün önce ve sonra bol sıvı tüketimi terapinin vücuttaki detoks etkisini pozitif yönde arttıracaktır.

Terapinin Yan Etkisi Var Mı?

Biofeedback cihazıyla yapılan rezonans terapileri sigarayı bıraktırma amacıyla kullanılan bir detoks terapisidir. Şimdiye kadar hiçbir yan etki görülmemekle birlikte olumlu geri dönüşler almaktayız. Ancak sigara bırakma terapisinin ikinci evresi olan toksinlerden arınma evresinde uyuşukluk, halsizlik, bitkinlik, baş ağrısı ve hafif terleme görülebilmektedir.